Recept zdejších zámků původem ze Švýcarska.
Ingredience
8 rajčat
4 vejce
sůl
6-8 lžic vody
30 g tuku
8 plátků slaniny
4 plátky sýru typu ementál
Příprava
Rajčata omyjeme, seřízneme vršky a lžičkou vydlabeme. Vejce rozkvedláme, osolíme, přidáme vodu a znovu rozkvedláme. Z této směsi připravíme na rozehřátém tuku míchaná vejce a rajčata jimi naplníme. Na každé rajče dáme plátek slaniny a navrch menší plátek sýra. Naplněná rajčata zapékáme v předehřáté troubě až do roztavení sýra.
Příloha
Víno
Původní receptura
Snadné
Zapečeme v troubě
Odkud pochází recept na Ticinská rajčata
Ticino, plným názvem Republika a kanton Ticino, je nejjižnější švýcarský kanton. Úředním jazykem na území kantonu je italština. Výjimkou je pouze walserská obec Bosco/Gurin, kde je úředním jazykem také němčina. Kanton svým územím zcela obklopuje italskou enklávu Campione d'Italia.
Locarno
Locarno má 2300 hodin slunečního svitu ročně a je tak nejteplejším městem ve Švýcarsku! Locarno je taky skvělou základnou pro jednodenní výlety do této části Švýcarska. A Lago Maggiore je jako moře uprostřed hor (a navíc je to nejníže položené místo ve Švýcarsku).
Když v našich oblíbených Bernských Alpách ještě leží sníh, tady na jihu Švýcarska už se v polovině dubna všechno zelená, teploty atakují 20 stupňů a turistické stezky jsou připraveny na první nápor outdoorových nadšenců.
Svatyně (jejíž název lze volně přeložit jako jako “Panna Maria ze skály”´) byla na místě postavena poté, co se zde v roce 1480 františkánskému mnichu Bartolomeovi d’Ivrea údajně zjevila Panna Maria. Dnes jsou svatyně a poutní kostel denně zdarma přístupné veřejnosti. Samotný kostel má nádherný interiér. Pokud byste sem nechtěli vyvézt lanovkou, můžete sem z Locarna dojít pěšky. Dokonce jsou tady dvě trasy: na konci Via del Sasso se můžete vydat buď doleva, a stoupat po schodech a podél křížové cesty Via Crucis, anebo doprava zalesněnou roklí Torrento Ramogno.
Comments